יש נטייה לחשוב שבניית אתרי תדמית לעסקים זו מעיין אקסטרה תוספת לפירסום ושיווק העסק , כמו הדפסת פליירים והפצתם בתיבת הדואר, הדבר היה אולי נכון עד לפני כמה שנים , לפני עידן הסמארטפונים והרשתות החברתיות , בניית אתרי תדמית לעסקים באמת הייתה פריבילגיה ורק עסקים גדולים ורווחיים הרשו לעצמם בניית אתרי תדמית באינטרנט , בתקופה ההיא בניית אתרי תדמית עלתה אלפי שקלים וזו הייתה באמת הוצאה נכבדה עבור עסק קטן עד בינוני.

אין ספק , שהזמנים השתנו , ואם פעם בניית אתרי תדמית עלו אלפי שקלים , באמצעות הטכנולוגיה של היום ניתן לבנות אתרי תדמית לבד וישנן אפילו מערכות שמאפשרות בניית אתרי תדמית חינם כגון WIX ו LOGOSITE.

חשיבות בניית אתרי תדמית לעסק

אם פעם בניית אתר תדמית היה רק תוספת קטנה לשיווק העסק , הרי שהיום אין שום צל שספק שבניית אתרי תדמית זהו כלי השיווק מספר אחד של העסק היום , אם פעם היינו מחפשים עסק בדפי זהב , עיתונים , פה לאוזן וכו', היום כאשר האדם הסביר מחפש שירות או מוצר כלשהו , המקום הראשון אליו הוא פונה זה גוגל , ולכן נוצרה מציאות שבניית אתרי תדמית לעסק הוא בעצם חלון הראווה לעסק שלך!
במציאות של היום אם לעסק שלך אין אתר תדמית פשוט אין לו זכות קיום!

מה עדיף לשיווק העסקים - בניית אתרי תדמית או בניית דפי פייסבוק?

ישנה תפישה מוטעית מיסודה בקרב בעלי עסקים שבניית דפי פייסבוק לעסקים שלהם מהווה תחליף לבניית אתרי תדמית, הרבה בעלי עסקים חושבים שזו אלטרנטיבה זולה וחינמית - זוהי סוגיה חשובה מאוד שצריך לתת עליה את הדעת אחת ולתמיד.
בואו לא נתבלבל , בניית דף בפייסבוק לא מהווה תחליף בשום פנים ואופן לבניית אתרי תדמית לעסקים נקודה.
דף פייסבוק הוא מוגבל מאוד באפשרויות שלו , ובכפוף לשינויי המדיניות בתנאי הפרטיות של פייסבוק לגבי דפים עסקיים , שמשפיע באופן ישיר וקריטי על היקף התפוצה של הפוסטים שלכם בדף העסקי (אם פעם כל מי שעשה לכם לייק קיבל ממכם עדכון באופן אוטומטי , היום זה לא קורה והגולש צריך לפתוח את אפשרו העדכון האוטומטי מהדף באופן ידני , מה שברור לכם שלא קורה כך שתפוצת הפוסט היא הרבה יותר נמוכה) , פייסבוק הוא כלי לשמירת קשר עם לקוחות אבל הוא ממש לא תחליף לבניית אתרי תדמית!
עוד כמה סיבות מדוע דף פייסבוק לא מחליף בניית אתרי תדמית:
1. בבניית אתרי תדמית ניתן להוסיף לאתר שלכם אין סוף פיצ'רים ואפשרויות עיצוב שלא קיימות בפייסבוק
2. בבניית אתרי תדמית העיצוב שלכם ייחודי ונבדל משל המתחרים , בפייסבוק כל הדפים נראים אותו דבר בסופו של דבר
3. בבניית אתרי תדמית אתם שולטים על הכל אתם בעל הבית ואף אחד לא מכתיב לכם כלום
4.בבניית אתרי תדמית הצד הוויזואלי ואופן הצגת המיד הוא בשליטתכם לעומת דף פייסבוק שם הכל משתנה בהתאם להחלטת החברה
5. בבניית אתרי תדמית ישנם כלים עוצמתיים שניתן להטמיע כגון מכירות אונליין וסליקת אשראי מה שלא קיים בפייסבוק
6.בבניית אתרי תדמית תוכלו לקבל סטטיסטיקה אמינה ומדוייקת על הביצועים של האתר שלכם ותנועת הגולשים 
7. בבניית אתרי תדמית תמיד תהיו אונליין ולכולם תהיה גישה לאתר שלכם לא רק לבעלי חשבון פייסבוק
8. לא לכולם יש פייסבוק , המשמעות שהעסק שלכם חסום בפני קהל יעד גדול שאין לו חשבון פייסבוק פעיל
9. התחרות בין הרשתות החברתיות כגון פייסבוק , גוגל + , טווטר ועוד עשרות רשתות גוברת ולא בטוח שהתהילה תמיד תהיה שייכת לפייסבוק
10. דף פייסבוק חייב לעמות בכל התנאים המחמירים של הרשת ופייסבוק יכולה גם לסגור לכם את הדף ללא הודעה מוקדמת , לעומת זאת בבניית אתרי תדמית , תמיד תהיו באוויר! 

לסיכום , חשוב מאוד שיהיה לעסק שלכם דף פייסבוק מקצועי ומתוחזק שמנוהל נכון , אולם יש לדעת שפייסבוק הוא רק כלי עזר לשיווק העסק , כאשר בניית אתרי תדמית מהווים את הכלי המרכזי והעיקרי לשיווק העסק שלכם!

מה העלות של בניית אתרי תדמית

עם התפתחות הטכנולוגיה ,התפתחו כלים חדשים לבניית אתרי תדמית , הדבר גרם להוזלה משמעותית בתהליך של בניית אתרי תדמית , אם פעם המחירים של בניית אתרי תדמית נעו בין כמה אלפי שקלים לכמה עשרות אלפי שקלים , היום עלות של בניית אתרי תדמית נעה בטווח של כמה מאות שקלים או אפילו כמה עשרות שקלים בודדים בחודש. כיצד?
בשנים האחרונות פותחו מערכות לבניית אתרים חינם ,המאפשרות בניית אתרי תדמית בקלות ובמהירות כגון LOGOSITE או WIX.
המערכות מאפשרות לכל אחד לבנות אתר אינטרנט לבד בחינם , בניית אתרי תדמית לבד היא חינם לחלוטין , התשלום הסופי הוא רק עבור אחסון האתר על השרת והשימוש בכלי המערכת המתקדמים , במערכת הניהול בתבניות העיצוב ובמאגרי התמונות.
מחירי האחסון נעים במחירים של בין 30 - 99 ש"ח בחודש , תלוי בגודל האתר והאם האתר משלב גם מכירות אונליין.
לרוב בניית אתרי תדמית הרבה יותר זולים מבניית אתרי קניות כי הם יותר פשוטים ויותר קטנים וזקוקים לפחות משאבים.

בניית אתרי תדמית - האם זו משימה פשוטה שניתן לבצע לבד?

כן. מערכות כמו LOGOSITE או WIX מאפשרות בניית אתרי תדמית לבד בצורה קלה ופשוטה , באמצעות שימוש בממשק גרירה קל וידידותי , שפועל פשוט באמצעות גרירת אלמנטים לשטח העבודה שלנו שהוא בעצם כלי העריכה של האתר , בדומה לבניית מסמך בפואר פוינט, כך שלא דרוש שום ידע מיוחד וגם כאלו ללא ידע במחשבים יכולים לבנות אתר אינטרנט בקלות , הייתרון של מערכת LOGOSITE שממשק הגרירה שלה ומערכת ניהול האתר הם בעברית מלאה לעומת WIX שלמרות שהיא סטארט אפ ישראלי , עדיין לא קיימת האופציה בממשק לבניית אתרי תדמית בשפה העברית (אין בעיה בבניית אתרי תדמית דוברי עברית אבל שפת הממשק לבניית אתרי תדמית היא באנגלית בלבד או ספרדית וגרמנית למי שרוצה).
שתי המערכות מציעות תבניות עיצוב מוכנות בחינם , כך שגם מי שאין לו שום ניסיון רקע או טעם בעיצוב ובניית אתרי תדמית יוכל למצא את התבנית המתאימה לו לבניית אתרי תדמית ופשוט לזרוק תוכן פנימה בדרך של החלפת התמונות והטקסטים.
דבר שצריך לקחת בחשבון בבניית אתרי תדמית הוא הזמן הנדרש ללמידת המערכת ולבניית האתר באופן עצמאי , כך שבחלק מהמקרים אולי משתלם לשכור שרותים של מעצב מקצועי שיבצע בפועל את בניית האתר , יש לקחת בחשבון שזו הוצא חד פעמית שתשתלם בטווח הרחוק כי אין ספק שמעצב יוכל לנצל את כל המשאבים הכלים והעוצמה של מערכות בניית האתרים כגון WIX או LOGOSITE והתוצאה הסופית תהיה הרבה יותר מרשימה ואיכותית.
חברת LOGOSITE מציעה שירותים של עיצוב אתר מקצועי ובניית אתרי תדמית במחיר שובר שוק של החל מ 99 ש"ח בלבד . 


בניית אתרי תדמית - כמה זמן אורך תהליך של בניית אתרי תדמית?

ובכן , אין תשובה חד משמעית, ומשך התהליך של בניית אתרי תדמית אורך בממוצע בין מספר שעות לכמה ימים , הכל אינדיבידואלי ותלוי בגודל האתר , מספר העמודים שהוא מכיל , מורכבות העיצוב הגרפי , שילוב המודולים והאלמנטים הדרושים וכו'....
לפני שמתחילים את תהליך בניית אתר התדמית בפועל יש צורך לבצע איפיון של האתר , איפיון אתר תדמית זהו השלב החשוב והמרכזי ביותר בכל תהליך של בניית אתרי תדמית .
כשם שבפרוייקט בנייה של בניין , החלק המרכזי והארוך ביותר הוא שלב התכנון ההנדסי , כך בבניית אתרי תדמית יש צורך ראשית לתכנן את אתר התדמית שלנו , על מנת שנתכנן בידוק מה מטרות האתר , איזה אתר תדמית  אנחנו הולכים לבנות, איזה אלמנטים ומודולים דרושים לנו, ואיזה כלים דרושים לנו על מנת לבנות את אתר התדמית שלנו.
השלב השני תלוי באופן בניית האתר , האם נבנה את האתר שלנו לבד או שנעזר במעצב מקצועי.
בניית אתרי תדמית הפכת להיות קלה ומהנה באמצעות שימוש במערכות כגון LOGOSITE או WIX המאפשרות לכל אחד לבנות אתר תדמית לבד גם ללא ניסיון או רקע קודם.
כאשר ניגשים לבניית אתרי תדמית לבד באמצעות מערכת כגון LOGOSITE או WIX יש לקחת בחשבון טווח זמן של מספר שעות על מנת ללמוד את המערכת ואת הכלים שלה על מנת שנוכל לבנות את אתר התדמית שלנו.
לציין שבמערכת לוגוסייט השימוש יותר פשוט ומותאם לקהל הישראלי , מכיוון ששפת הממשק של המערכת בנויה כולה בשפה העברית , כמו כן , יש מרכז הדרכה הפעיל 24/7 לנוחיותכם , שם ניתן לצפות במדריכים מלאים עם כל פונקציות השימוש במערכת.
לאחר שהכרנו את המערכת ולמדנו להשתמש בה , ניתן לבחור תבנית ממגוון רחב של תבניות מוכנות ומעוצבות ע"י מיטב המעצבים בארץ.
לאחר שבחרנו תבנית כל שנשאר לנו הוא לשפץ אותה בהתאם לטעם האישי שלנו , להוסיף תמונות ממאגר התמונות המדהים שמובנה במערכת ללא תוספת תשלום, מוסיפים את התכנים שלנו ותוך מספר שעות עד מספר ימים , תהליך בניית אתר התדמית שלנו תסתיים ונוכל לשגר את אתר התדמית המדהים שלנו לאויר.
למי שקצת מתקשה בעיצוב ובניית האתר לבדו , אנו מציעים גם שירות מקצועי של בניית אתרי תדמית על ידי מעצבים מקצועיים במחיר חסר תקדים של החל מ 99 ש"ח בלבד, כמובן שבניית אתרי תדמית באמצעות מעצב מקצועי בעל ניסיון שמכיר את המערכת על כל כליה מקרוב , תהיה הרבה יותר מהירה , כך שתוך מספר שעות עד מספר ימים ספורים , אתר התדמית המעוצב והמקצועי שלכם יכול  כבר להיות באויר.

בהצלחה!